Aseket 25/500 mg 20 film tablet

Aseket 25/500 mg 20 film tablet
  • Reçete TürüNormal Reçete
  • ATC KoduN02BE51
  • Etkin MaddeParasetamol
  • Geri Ödeme KoduA16071
  • Raf Ömrü24 ay
  • Üretim DurumuÜretiliyor
3. ASEKET nasıl kullanılır?
Uygun kullanım ve doz / uygulama sıklığı için talimatlar:
ASEKET'i daima doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanınız.
Doktorunuz ağrınızın şiddetine ve cinsine göre ilacın dozunu belirleyecek ve uygulayacaktır.
Ağrının cinsine ve şiddetine göre önerilen doz günde üç defa (8 saatte bir) bir film kaplı tablettir.
Deksketoprofenin toplam günlük dozu 75 mg'ı, parasetamolün toplam günlük dozu 4 g'ı geçmemelidir.

ASEKET'i hekim önerisi olmadan üç ardışık günden fazla kullanmayınız.

Uygulama yolu ve metodu:
ASEKET ağızdan alınır.
Yemeklerden en az 30 dakika önce aç karnına alınması önerilir.
ASEKET yeterli miktarda su ile birlikte alınmalıdır.

Değişik yaş grupları:
Çocuklarda kullanımı:
ASEKET çocuklarda kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda kullanımı (65 yaş yukarısı):
Yaşlılarda önerilen başlangıç dozu günde iki tablettir. Doktorunuz tedaviye verdiğiniz yanıta göre dozunuzu günde 3 tablete artırabilir. Doktorunuz tarafından doz ayarlaması yapılmadıkça günde 2 tabletten fazla kullanmayınız.

Özel kullanım durumları:
Böbrek yetmezliği:

Hafif derecede böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda önerilen başlangıç dozu günde iki tablettir. ASEKET orta ve şiddetli böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Karaciğer yetmezliği:
ASEKET hafif veya orta derecede karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda önerilen başlangıç dozu günde iki tablettir. ASEKET şiddetli karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Eğer ASEKET'in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Kullanmanız gerekenden daha fazla ASEKET kullandıysanız:
ASEKET'ten kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

ASEKET'i kullanmayı unutursanız:
Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.
Almayı unuttuğunuz dozu atlayıp bir sonraki dozu her zamanki gibi alınız. Birden fazla doz almayı unuttuysanız doktorunuza bildiriniz.

ASEKET ile tedavi sonlandırıldığında oluşabilecek etkiler:
Eğer ASEKET kullanımı konusunda herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Doktorunuza danışarak ASEKET kullanımını sonlandırabilirsiniz.
Nasıl Kullanılır?
3. ASEKET nasıl kullanılır?
Uygun kullanım ve doz / uygulama sıklığı için talimatlar:
ASEKET'i daima doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanınız.
Doktorunuz ağrınızın şiddetine ve cinsine göre ilacın dozunu belirleyecek ve uygulayacaktır.
Ağrının cinsine ve şiddetine göre önerilen doz günde üç defa (8 saatte bir) bir film kaplı tablettir.
Deksketoprofenin toplam günlük dozu 75 mg'ı, parasetamolün toplam günlük dozu 4 g'ı geçmemelidir.

ASEKET'i hekim önerisi olmadan üç ardışık günden fazla kullanmayınız.

Uygulama yolu ve metodu:
ASEKET ağızdan alınır.
Yemeklerden en az 30 dakika önce aç karnına alınması önerilir.
ASEKET yeterli miktarda su ile birlikte alınmalıdır.

Değişik yaş grupları:
Çocuklarda kullanımı:
ASEKET çocuklarda kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda kullanımı (65 yaş yukarısı):
Yaşlılarda önerilen başlangıç dozu günde iki tablettir. Doktorunuz tedaviye verdiğiniz yanıta göre dozunuzu günde 3 tablete artırabilir. Doktorunuz tarafından doz ayarlaması yapılmadıkça günde 2 tabletten fazla kullanmayınız.

Özel kullanım durumları:
Böbrek yetmezliği:

Hafif derecede böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda önerilen başlangıç dozu günde iki tablettir. ASEKET orta ve şiddetli böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Karaciğer yetmezliği:
ASEKET hafif veya orta derecede karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda önerilen başlangıç dozu günde iki tablettir. ASEKET şiddetli karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Eğer ASEKET'in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Kullanmanız gerekenden daha fazla ASEKET kullandıysanız:
ASEKET'ten kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

ASEKET'i kullanmayı unutursanız:
Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.
Almayı unuttuğunuz dozu atlayıp bir sonraki dozu her zamanki gibi alınız. Birden fazla doz almayı unuttuysanız doktorunuza bildiriniz.

ASEKET ile tedavi sonlandırıldığında oluşabilecek etkiler:
Eğer ASEKET kullanımı konusunda herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Doktorunuza danışarak ASEKET kullanımını sonlandırabilirsiniz.

Bu ürün SKRS E-Reçete İlaç Listesi'nde Aktif Ürünler altında yer almaktadır.